Jiu-Jitsu Fighter twierdzi, że stracił Bitcoiny, które kupił w 2015 r.

Inwestorzy kryptokurwalutowi zwykle wchodzą na rynek z nadzieją, że uda im się go powiększyć. Jednak niektórzy z nich mają pecha i z różnych powodów tracą szansę na ogromne zyski. Jednym z nich wydaje się być Craig Jones, brazylijski myśliwiec z Australii.

Żartobliwa inwestycja, która mogła przynieść rezultaty.
Na początku tego tygodnia, 27-letni były Międzynarodowy Brazylijski Mistrz Świata Jiu-Jitsu Federation World No-Gi napisał na blogu CoinJar, że kupił Bitcoin Era w 2015 roku. W tym czasie wraz z kilkoma przyjaciółmi kupił ją jako żart, ponieważ była tak tania. Niestety, stracili szansę na zarobienie na nim pieniędzy z powodu zaniedbania.

„Ja i kilku kumpli kupiliśmy bitcoin na s–s i chichoty, a potem prawie natychmiast o tym zapomnieliśmy. Potem, kiedy wszystko poszło na marne… wszyscy próbowaliśmy się dowiedzieć, kto ma hasło, ale nikt nie mógł sobie przypomnieć, jak odzyskać nasze konto.“

Podczas gdy Jones nie podał numeru, ile Bitcoinsów kupił w tym czasie, wciąż przegapił złotą okazję. Bitcoin i kilka innych walut kryptograficznych spadło z historycznego haju w grudniu 2017 roku, z najwyższym cyfrowym aktywem prawie uderzając w punkt ceny 20.000 dolarów. Jones i jego obóz mógł wtedy łatwo się zrealizować.

Nawet po krachu na rynku i żmudnej wspinaczce z powrotem, Bitcoin nadal jest wart ponad 9.000 dolarów. Jeśli zdecydują się sprzedać, nadal będą osiągać znaczny zwrot z inwestycji. Jones nadal ma jednak swoją szansę, ponieważ w szczególności dostał część swoich nagród pieniężnych za walki w Bitcoin. CoinJar ogłosił, że będzie sponsorował konto wymiany myśliwców z jakimś kryptonimem, a on również raz dostał 1000 dolarów w Bitcoin Cash jako część swoich wygranych na mecz.

Crypto i Fighters

Brazylijczyk jest drugim myśliwcem w tym roku, który potwierdził związek z kryptońską przestrzenią. W kwietniu, Ben Arsken, były zawodnik pod sztandarem Ultimate Fighting Championship (UFC), zmienił swoją nazwę na Twitterze, aby promować zbliżające się wówczas obcięcie o połowę Bitcoina.

Arsken jest być może najbardziej prokrypto mieszane sztuki walki tam. Jest znanym bykiem Bitcoin, a on po prostu wykorzystał swoją platformę, aby zwrócić uwagę na jeden z przełomowych momentów w branży w roku. Codziennie zmieniał odliczanie, aż do momentu, gdy nadeszła i odeszła połowa.

Oprócz miłości do Bitcoina, Arsken jest również znanym bykiem Litecoin. W 2019 roku ogłosił na Twitterze, że Fundacja Litecoin sponsorowała jego mecz. Podzielił się również zdjęciami na swojej stronie Instagram, które pokazały go w stroju marki Litecoin.

Fundacja Litecoin wykonała sporo pracy z UFC. Oprócz sponsorowania Arskena, firma ogłosiła w swoim wpisie na blogu, że została „Oficjalnym Partnerem Kryptokurrency“ UFC 232. Wydarzenie, które miało miejsce w Inglewood w Kalifornii 29 grudnia 2018 r., pokazało walkę czołową pomiędzy Alexandrem Gustafsonem i Jonem Jonesem.

Jednak Arsken w przeszłości również krytycznie odnosił się do XRP. Na początku tego roku, gdy trzecia co do wartości krypto waluta została poddana wzmożonej kontroli ekspertów branżowych i organów regulacyjnych, Arsken wziął na Twittera, aby podzielić się z nim przekonaniem, że ten atut jest oszustwem.